Megjelent az új Egyetemi Élet
Már a Debreceni Egyetemen is tesztelnek koronavírus elleni szert. Milyen döntéseket hozott a Debreceni Egyetem Szenátusa, kik az egyetemi PolgáRock, illetve hogyan vélekedik a rajongókról és a példaképekről Ördög Nóra és Nánási Pál – egyebek mellett ezekről ír az Egyetemi Élet októberi száma.
Komfortosabb gyermekklinika
Jelentős segítséget kapott a DE KK Gyermekgyógyászati Klinika Csecsemő Osztálya. Az intézmény a gyermekek és szüleik kényelemérzetének javítása érdekében fotelágyakat, ágymatracot, ágyneműket vehetett át cégek és magánszemélyek felajánlásából.
Fókuszban a reumatológiai betegségek
A Debreceni Egyetem több szakembere is előadást tartott a Magyar Reumatológusok Egyesületének éves vándorgyűlésén október 15. és 17. között. Az online konferencián a klasszikus reumatológiai betegségek, a legmodernebb terápiák mellett a mozgásszervi képalkotásról is szó esett.
Aneszteziológiai Napok online
A koronavírusos betegek ellátása volt a központi téma a Debreceni Aneszteziológiai Napok idei rendezvényén. A kongresszust a járványhelyzet miatt, a résztvevők egészségének védelme érdekében online rendezték meg október 9-én és 10-én.
Koronavírus: újabb gyógyszervizsgálat
Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen alkalmazták a Richter által kifejlesztett remdesivir hatóanyagot tartalmazó koronavírus elleni szert. A vírusszaporodást gátló infúziós kezelést súlyos állapotú betegek kaphatják a most kezdődött klinikai vizsgálatban.
KórházSuli a beteg gyerekekért
A Debreceni Egyetemen is elindult a KórházSuli program. A Gyermekgyógyászati Klinikán a betegágy mellett és online formában segíti a tartósan beteg gyermekek tanulását és gyógyulását a KórházSuli Alapítvány pedagógusa és önkéntesekből szervezett csapata.
Tesztelik a koronavírus elleni szert
Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen alkalmazták a favipiravir hatóanyagú Avigan gyógyszert a középsúlyos koronavírusos betegeknél egy klinikai vizsgálat keretében. A készítménytől azt várják, hogy enyhíti a tüneteket és megakadályozza a súlyos szövődmények kialakulását.
Fejlesztés a Fogorvostudományi Karon
Felújították és bővítették a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának Fantom, valamint Fogtechnikai laboratóriumát. A korszerűsítések révén a hallgatók XXI. századi technika segítségével sajátíthatják el, a speciális preklinikai gyakorlati tantárgyakat.
Hőkamerás beléptetés a fogászaton
A dolgozók és a hallgatók testhőmérsékletét egy új, magyar fejlesztésű hőkamerával mérik a Fogorvostudományi Karon és a Fogorvosi Szolgálatnál, így gyorsabb és egyszerűbb a belépés. A betegek esetében továbbra is a kézi hőmérőt alkalmazzák.
Új iskolafogászati rendelőt adtak át
A Szent József Gimnázium Szent Anna utcai épületében alakították ki az új rendelőt. A költségeket a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye és a DE KK Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet (DAEFI) fedezte. A pénteken átadott rendelőben több mint 1600 gyereket látnak el.