31 júl
Babafészek a koraszülötteknek
A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája a koraszülöttek fizikai és idegrendszeri fejlődését segítő textil eszközöket kapott az Alapítvány az Alapítványokért Plüss Kommandójától. A több mint egy millió forint értékű adományt pénteken adta át.
23 júl
Amerikai diplomata a Klinikai Központban
Elsősorban az országos koronaszűrés tapasztalatairól tájékozódott Marc Dillard követtanácsos, aki július 21-én járt a Klinikai Központban.
17 júl
Kancellári interjú a Campus Rádióban
A műszaki képzésfejlesztéshez kapcsolódó beruházásokról és a Debrecen 2030 programban szereplő egyetemi fejlesztésekről is beszámolt Bács Zoltán kancellár az FM90 Campus Rádió Egyetem tér című műsorban. Szó volt a járványhelyzet oktatásra és egyetemi életre gyakorolt hatásáról is.
13 júl
Új lehetőségek a genomikában
Egyszerre akár 10 teljes emberi genomot lehet költséghatékonyan feltérképezni azzal az új, nagy kapacitású DNS-szekvenáló készülékkel, melyet az elmúlt hetekben állítottak üzembe a Debreceni Egyetem Genomi Medicina és Bioinformatikai Szolgáltató Laboratóriumában.
10 júl
Festményekkel nyugtatják a kicsiket
A nyári gyakorlatukon elkészített akril festményeiket ajánlották fel a Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium diákjai a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika intenzív osztályának. Az alkotásokkal oldják a kórházba érkező gyermekekben a feszültséget.
09 júl
Dr. Balázs György (1933-2020)
Életének 87. évében elhunyt Balázs György professzor, a DE ÁOK Professor Emeritusa, az I. Sebészeti Klinika volt vezetője
09 júl
A spontán szülést támogatják
A Debreceni Egyetem Szülészeti Klinikáján jelentősen csökkent, így most jóval az országos átlag alatt van a császármetszések aránya. Ez elsősorban az új szakmai protokollok bevezetésének köszönhető. A cél, hogy a jövőben egyre több terhesség végződjön spontán szüléssel.
07 júl
Miniszteri elismerés a főgyógyszerésznek
Buchholcz Gyula főgyógyszerész, a Debreceni Egyetem Egyetemi Gyógyszertár vezetője szakmai munkájáért Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült. A díjat Kásler Miklós minisztertől és Horváth Ildikó államtitkártól vette át hétfőn Budapesten, a Semmelweis-napi ünnepségen.
01 júl
Egyéves a DAEFI
A DE KK Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet, amely több mint 38 ezer diákot lát el az iskolai-óvodai egészségügyi szolgálat keretében 2019. július elsején jött létre. A szolgáltatás színvonalát most a rendelők felújításával és új eszközök beszerzésével javítják.
A biztonságos ellátásért
A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben a betegek és a dolgozók védelme, illetve az ellátás biztonsága miatt tartják fent a látogatási tilalmat. A döntés hátteréről a Klinikai Központ elnöke és a DE Járványügyi Munkacsoport vezetője szerdán tartott tájékoztatót.