Az első hangok
Bekapcsolták a hallásjavító implantátumokat, így már hallja a hangokat az a két gyermek, akiket még augusztusban műtöttek meg a Debreceni Egyetemen. Hazánkban elsőként ők kapták meg a különleges, beszédfejlődést is jelentősen segítő hallókészülékeket.
Világelsőkkel partnerségben
A Debreceni Egyetem és a GE Healthcare budapesti központja kapott lehetőséget Magyarországon, hogy részt vegyen a világ vezető műszaki egyeteme, a Massachusetts Institute of Technology Catalyst módszertanának európai meghonosításában. Az MIT egy képzési pontot is létrehoz Debrecenben.
Egy nap a szívünkért
A szív- és érrendszeri betegségek több mint a fele megelőzhető - erre hívják fel a figyelmet világszerte szeptember utolsó vasárnapján, a Szív Világnapján. A programot idén a Debreceni Egyetem közreműködésével rendezi meg a Magyar Kardiológusok Társasága a Nagyerdei Stadionnál.
A szívünkről szól
Szűrések, tanácsadások, sportolási lehetőség és ételkóstoló is várja a látogatókat a Szívünk Napján. A szeptember 29-ei rendezvényen arra hívják fel a figyelmet, hogy milyen fontos szerepe van a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében az életmódnak, beleértve a mozgást és a sportot is.
Közös modell egyetemi klinikáknak
A Debreceni Egyetem is tagja lett az Egyetemi Klinikák Tanácsának, amely a hazai orvos- és egészségtudományi egyetemek, valamint az Innovációs és Technológiai Minisztérium részvételével alakult meg. A cél az orvosképzés gyakorlati szempontú fejlesztése, a K+F-teljesítmény fokozása.
Méltó helyen az ódon üvegablakok
Újraavatták Róth Miksa 1920-as évekből származó szecessziós üvegablakait a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A híres üvegfestő alkotásai ezentúl a régi sebészeti klinikán található Reumatológiai Tanszék folyosóját díszítik.
Szecessziós üvegablakok a klinikán
Méltó helyre kerülnek a legnevesebb magyar üvegfestő, Róth Miksa alkotásai a Debreceni Egyetem Klinikai Központban. Az 1920-as évekből származó üvegablakok eredetileg egy pincehelyiségben voltak, szeptember 16-án a Reumatológiai Tanszéken avatják újra őket.
23 aug
Szakdolgozók nélkül nincs gyógyítás
Az ápolói hivatás aktualitásai, innovatív módszerei, valamint a jövő ápolóinak képzési, ösztönzési lehetőségei a legfontosabb témái az egészségügyi szakdolgozók 50. kongresszusának. A több mint 600 fős országos találkozónak a Debreceni Egyetem ad otthont.
21 aug
Kitüntetések az államalapítás ünnepén
A Debreceni Egyetem több szakembere is állami kitüntetést vehetett át augusztus 20-a alkalmából. Az elismeréseket az emberi erőforrások minisztere, az EMMI parlamenti államtitkára és az agrárminiszter adta át pénteken, Budapesten.
16 aug
Anyatejgyűjtő a Szülészeti Klinikán
A DE Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájára költözött az Anyatejgyűjtő Állomás. A változtatást leginkább az indokolta, hogy ebben az intézményben használják fel a begyűjtött anyatej jelentős részét.