Vigyázz, kész: tél!
A jótékony hatások mellett, milyen veszélyei vannak a téli sportoknak? Fussunk-e hóban, fagyban? Hogyan kerüljük el a sérüléseket? A havas sportok előnyeire és az okos felkészülésre hívják fel a figyelmet a Debreceni Egyetem szakemberei.
Hazamentek a négyes ikrek
Hétfőn hazatérhettek a négyes ikrek, akik pontosan szenteste lesznek egy hónaposak. A szülők indulás előtt megmutatták a csöppségeket, és köszönetet mondtak a Debreceni Egyetem szakembereinek.
Bombatrió megfázás ellen
C- és D-vitamin, cinkkel fűszerezve: ez lehet a nyerő kombináció a téli náthás időszakban. Vélemények a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának gyógyszerészeitől.
Rangos francia kitüntetés a debreceni kutatónak
A Francia Köztársaság Akadémiai Pálmarend lovagi fokozatával tüntette ki Bay Pétert, a Debreceni Egyetem Orvosi Vegytani Intézetének docensét Éric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete.
Innováció a transzplantációs terápiákban
A szervátültetések során használt terápiák új eredményeiről és az aktuális gyógyszerkutatásokról tartott előadást Peter Bernhardt, a Novartis Pharma AG orvosigazgatója a Debreceni Egyetemen.
Gyógyító adomány a Tranzit-Ker Zrt-től
A hagyományokhoz hűen, idén is kétmillió forintot adományozott a Tranzit-Ker Kereskedelmi Zrt. a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetének. A támogatásból gyermekújraélesztő készüléket vásárol a klinika.
Új utak a farmakológiában
A klinikai gyógyszervizsgálatok központjának számító Debreceni Egyetem kutatói is előadást tartanak azon a kongresszuson, ahol többek közt a biológiai terápiákról és a vizsgálatok szigorodó uniós szabályairól tanácskoznak.
Mérföldkő a debreceni veseátültetésben
Az ezredik vesetranszplantációt végezték el december 1-én a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. Az új szerv egy 57 éves vásárosnaményi férfi életét változtatja meg.
Ajándéközön a Gyermekklinikán
Az édességek és a játékok mellett félmillió forintot is hoztak a kisvonattal és a DVSC focistáival érkező Télapók kedden a Debreceni Egyetem Klinikai Központjába.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.