Virtuális Ambulancia az egyetemen
A járványhelyzet felgyorsíthatja az új kommunikációs megoldások alkalmazását az egészségügyben. A Debreceni Egyetem például egy korábban már tervezett telemedicina szolgáltatás, a Virtuális Ambulancia gyorsabb bevezetésével reagál a megváltozott helyzetre.
Koronavírus és várandósság
Az egészséges kismamák nem fogékonyabbak a fertőzésre, és amennyiben megfertőződnek, az nem okoz súlyosabb tüneteket. A DE Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója, valamint a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály főorvosa ad tanácsokat.
„Együtt vagyunk”
A Debreceni Egyetem és a város összefogásával telefonos lelkiegészség-szolgálat indult a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került debreceniek lelki támogatására. Az „Együtt vagyunk” elnevezésű programban szakemberek várják a lelki támaszra szorulók hívását.
A betegek nyugtatása is megtanulható
A hallgatók személyiségétől függ, mennyire képesek a mostanihoz hasonló veszélyhelyzetben helytállni. Az Egészségügyi Karon folytatott tanulmányaik során olyan technikákat is megtanulhatnak, amik segítségével azonnal és helyesen tudnak reagálni a legnehezebb helyzetekben is.
Minimális kapcsolat és tisztaság
A daganatos betegek a daganat, vagy a daganatellenes kezelések révén legyengült immunrendszerük miatt fokozottan ki vannak téve a fertőzés veszélyének, így a koronavírusnak is. Számukra fogalmazott meg hasznos tanácsokat a Debreceni Egyetem Onkológiai Klinikájának vezetője.
Védőfelszerelések és tesztek érkeztek
Már a Debreceni Egyetem raktárában van a Kínából Magyarországra érkezett orvosi védőeszközök és gyorstesztek egy része. Szükség esetén ebből a készletből szállítanak ki a klinikákra és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba.
Támogatás az orvosi egyetemeknek
A Debreceni Egyetem vezetői is részt vettek azon a csütörtöki videókonferencián, melyen Palkovics László innovációs és technológiai miniszter bejelentette, hogy valamennyi hazai orvosképző hely részesül a minisztérium támogatásából egészségügyi kiadásainak fedezéséhez.
Szívbetegek: kezelés és elkülönítés
Ha tehetik maradjanak otthon és szedjék az eddigi gyógyszereiket – ezt javasolja a szívbetegeknek a DE ÁOK Kardiológiai Intézet vezetője. Csanádi Zoltán professzor szerint az ő esetükben rendkívül fontos a megfelelő védekezés, hiszen különösen veszélyeztetettek a járvány idején.
Tudománnyal a koronavírus ellen
A DE rektora is részt vett azon a videokonferencián, amelyen a miniszterelnök a koronavírus-kutatócsoportok munkájáról tájékozódott. Szilvássy Zoltán az ipari parterekkel közös gyógyszerhatóanyag fejlesztést és a nemzeti oltóanyaggyárral kapcsolatos elképzeléseket ismertette.
Intenzív terápiás E-learning képzés
Speciális szimulációs szobában gyakorolják a Debreceni Egyetem orvosai, rezidensei és szakdolgozói, hogyan kell ellátni a koronavírus-fertőzött betegeket.A tematikus oktatási program keretein belül a koronavírus járványra fókuszáló ellátási protokollokkal ismerkednek meg a szakemberek.