03 már
Bűvésztrükkök a klinika ambulanciáin
"Kézközeli" bűvésztrükköket mutatott be Kőhalmi Ferenc, Európa-bajnoki bronzérmes bűvész
26 feb
Teljes látogatási tilalom a kórházban
A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház egyik osztályán sem lehet látogatni szerdától. A teljes tilalmat az influenzaszerű megbetegedések számának emelkedése miatt rendelték el. A Klinikai Központban egyelőre marad a részleges korlátozás.
24 feb
Modern terápiák az allergia ellen
Magyarországon mintegy 2 millió ember allergiás. A betegség gyerekkorban is igen gyakori, a gyerekek 15-20 százalékát érinti. A gyermekkori allergia sajátosságairól és a legújabb terápiás lehetőségekről tanácskoztak a Debreceni Egyetem szakemberei pénteken, a DAB Székházban.
20 feb
Teljes látogatási tilalom a kórházban
A Klinikai Központban részleges a korlátozás, a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban teljes a látogatási tilalom.
19 feb
A 21. század Kossuth Zsuzsannái
Átadták a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kiváló Dolgozója Kitüntetés és Jutalomdíjat. Idén nyolc szakdolgozó vehette át az elismerést az ápolók napján, Kossuth Zsuzsanna születésének évfordulóján. A díjazottakat több mint 2000 szakdolgozó közül választották ki.
18 feb
Rák Kálmánra emlékeztek
Felavatták a II. Belgyógyászati Klinika egykori igazgatójának domborművét hétfőn, a Debreceni Egyetemen. Az emlékezők kiemelték, hogy Rák Kálmán kiemelkedő orvos, oktató, kutató és kiváló ember volt, akinek élete példa lehet a mai fiataloknak is.
13 feb
Látogatási tilalom a klinikákon is
Részleges látogatási tilalmat rendeltek el péntektől a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában az influenzajárvány miatt, a betegek védelme érdekében. A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban továbbra is érvényben van a korlátozás.
13 feb
CT-vizsgálattal a túlélésért
A Debreceni Egyetem egészségügyi szolgáltatói is csatlakoztak az országos tüdőrákszűrési modellprogramhoz. A HUNCHEST II. keretében CT-vizsgálatokat végeznek, így korai stádiumban kimutatható a daganat. A cél, hogy a jövőben bevezethessék ezt a szűrést hazánkban.
06 feb
Rekordadomány a gyermekklinikának
Jelentős összegű támogatást kapott a Debreceni Egyetem gyermekklinikája. Az idei Debrecen Város Bálján jótékonysági célra 12,3 millió forint gyűlt össze, melyet a klinikát segítő Leukémiás Gyermekekért Alapítvány részére ajánlottak fel. Az adományt szerdán adták át a szervezők.
06 feb
Veres Gábor (1969-2020)
Életének 51. évében 2020. január 28-án elhunyt Veres Gábor habilitált egyetemi tanár, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetének és Klinikájának igazgatója. A Debreceni Egyetem, az Általános Orvostudományi Kar saját halottjának tekinti.