Folytatódik az oltási akcióhét
Meghosszabbították az oltási akcióhetet, így december 5-ig időpontfoglalás nélkül is kérhető a koronavírus elleni vakcina. A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Járóbeteg Szakellátási Központjában az oltási akció első hetében több mint 21 ezren kapták meg a vakcinát, a legtöbben a harmadik dózist.
Fókuszban a molekuláris mechanizmusok
A szív és érrendszer különböző megbetegedései igen gyakran az anyagcsere-zavarok nyomán a perifériás szövetekben kialakuló elváltozások következményei. A Debreceni Egyetem és kutatói partnerei ezekre a folyamatokra kerestek molekuláris magyarázatokat a most lezárult projektben.
Koronavírus: elmarad a doktoravató
A Debreceni Egyetem 125 doktorjelöltje szerzett PhD-fokozatot az elmúlt év során. A koronavírus-járvány miatt a tavalyihoz hasonlóan elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, az okleveleket személyesen vehetik át, vagy postai úton kaphatják meg a fokozatszerzők.
Prima díjas egyetemi oktatók
Hajdú-Bihar megyei Prima díjat kaptak a Debreceni Egyetem professzorai: Bartha Elek és Csanádi Zoltán, Csiki Zoltán egyetemi docens pedig különdíjban részesült. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elismeréseit a Kölcsey Központban rendezett szombati gálán adták át.
Kinevezéseket adtak át az egyetemen
A Debreceni Egyetem új egyetemi tanárai és tudományos tanácsadói vették át kinevezésüket pénteken. Az okleveleket Szilvássy Zoltán, az intézmény rektora adta át az Aulában a járványügyi előírások betartásával, szűk körben rendezett ünnepségen.
Lila fényben a koraszülöttekért
A reményt és a kitartást szimbolizáló, lila színbe öltözött a Debreceni Egyetem, illetve a Klinikai Központ Főépülete és az Innovációs Központ november 17-én, a koraszülöttek világnapján. A kezdeményezés célja, hogy ráirányítsa a közvélemény figyelmét a koraszülötteket nevelő családokra.
Oltási akcióhét a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja megnégyszerezi az oltóhelyek számát a hétfőn kezdődő oltási akcióhétre. November 22. és 28. között a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátó Központban időpontfoglalással és anélkül is várják azokat, akik szeretnék beadatni a koronavírus elleni vakcinát.
Új vezetők a Klinikai Központban
Vezetői megbízásokat adtak át a Debreceni Egyetemen. A két új klinikaigazgató, illetve az új központvezető a kinevezését az intézmény rektorától és a Klinikai Központ elnökétől vette át.
Változás a csomagátvételben
A hozzátartozók visszajelzései alapján módosították a betegeknek küldött csomagok átvételi időpontját a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán. Munkanapokon reggel 7-től délután 5 óráig veszik át a csomagokat az intézményben.
Gyermektüdőgyógyászok kongresszusa
A tapasztalatok szerint a járvány 4. hullámában sokkal több a koronavírusos gyerek, mint korábban. A gyermektüdőgyógyászok debreceni három napos konferenciájának is kiemelt témája a COVID-19, emellett a gyermekkori tüdőbetegségek legújabb kezelési lehetőségeiről tanácskoznak a szakemberek.