Innováció a transzplantációs terápiákban
A szervátültetések során használt terápiák új eredményeiről és az aktuális gyógyszerkutatásokról tartott előadást Peter Bernhardt, a Novartis Pharma AG orvosigazgatója a Debreceni Egyetemen.
Gyógyító adomány a Tranzit-Ker Zrt-től
A hagyományokhoz hűen, idén is kétmillió forintot adományozott a Tranzit-Ker Kereskedelmi Zrt. a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetének. A támogatásból gyermekújraélesztő készüléket vásárol a klinika.
Orvosdoktorokat avattak
Hetvenegy leendő orvos tette le az esküt szombaton a Debreceni Egyetemen rendezett diplomaosztó ünnepségen. Két magyar és két külföldi tanuló végezett summa cum laude minősítéssel.
Új utak a farmakológiában
A klinikai gyógyszervizsgálatok központjának számító Debreceni Egyetem kutatói is előadást tartanak azon a kongresszuson, ahol többek közt a biológiai terápiákról és a vizsgálatok szigorodó uniós szabályairól tanácskoznak.
Ajándéközön a Gyermekklinikán
Az édességek és a játékok mellett félmillió forintot is hoztak a kisvonattal és a DVSC focistáival érkező Télapók kedden a Debreceni Egyetem Klinikai Központjába.
Mérföldkő a debreceni veseátültetésben
Az ezredik vesetranszplantációt végezték el december 1-én a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. Az új szerv egy 57 éves vásárosnaményi férfi életét változtatja meg.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Mentőkutya-szánon érkezett a Mikulás
Marci és Alma, a Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoportjának (DEKOM) kutyái húzták a Mikulás „szánját”. Az ajándékokkal hétfőn lepték meg a Gyermekklinikán gyógyulókat.
Az egyetem genetikusát díjazták Egerben
Török Olga, a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Intézetének docense kapta idén a Markhot Emlékérmet.
FM90: Fókuszban a biotechnológia
Az ipar is felfigyelt a Debreceni Egyetem biotechnológiai kutatásaira, melyek eredményeit a gyógyászat mellett a mezőgazdaságban is lehet hasznosítani – részletek a Campus Rádióban.