A betegellátás kiválóságai
Szakasszisztensek, ápolók, nővérek – közülük sokan több évtizede állnak a betegek szolgálatában. A legkiválóbb klinikai dolgozók munkáját díjazták csütörtökön a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában.
Véget ért a Movember
Negyedmillió forintos támogatást kapott a sportolói összefogás eredményeként a Debreceni Egyetem Urológiai Klinikájának alapítványa. A „Ne Borotválkozz” hónapban a klinika igazgatója is bajuszt növesztett.
Jótevő termékekkel a gyógyulásért
A Debreceni Egyetem Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszékén ápolt beteg gyermekek gyógyítását támogatja idén a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány közreműködésével a Derecskei Gyümölcsös karácsonyi akciója.
Amerikai-svájci kutatóé a Debrecen-díj
A daganatos, az anyagcsere- és az immunológiai betegségek kialakulásával, gyógyításával kapcsolatos felfedezések élenjárója, Michael N. Hall kapta idén a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetést.
Az ország kedvencei
Elhagyhatták az inkubátort és már az első családi fotók is elkészültek a négyes ikrekről. A "debreceni négyesről" az elmúlt napokban több mint száz beszámoló született és különleges látogatók is érkeztek.
Négyszeres boldogság
Harminc év után újra négyes ikrek születtek november 24-én a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. A babákat 12 fős orvoscsoport segítette a világra.
Indiai professzor az egyetemen
Vendégprofesszor érkezett az ájurvéda tanszék élére. Asmita Wele bekapcsolódik a Debreceni Egyetem kutatásaiba, kurzusokat tart, és az Európai Ájurvéda Tudományos Intézet megalapításán dolgozik majd.
Új fejezet a biotechnológiában
Az egészség-, az élelmiszeripar, a mezőgazdaság és az orvostudomány is hasznosítja azokat a kutatási eredményeket, melyeket a Debreceni Egyetem biotechnológiával foglalkozó kutatócsoportjai értek el.
Az orvoslás 21. századi megoldásai
Egészségipari startupok mutatkoztak be a SmartHealth Meetupon, melyet a Startup Hét keretében november 16-án a Nagyerdei Víztoronyban tartott a Debreceni Egyetem Technológia- és Tudástranszfer Központja.
4,6 milliós adományt kaptak a beteg gyerekek
Két vénaszkennerrel és 16 éjjeliszekrénnyel gazdagodott tegnap a Debreceni Egyetem Gyermekhematológiai Onkológiai Osztálya.