Elismert kutató, nő és anya
Jeney Viktóriának, a Debreceni Egyetem vegyészkutatójának ítélte oda az akadémikusokból álló zsűri a L’Oréal és az UNESCO A nőkért és a tudományért elnevezésű ösztöndíját. A rangos elismerést kedden adták át a Magyar Tudományos Akadémián tartott ünnepségen.
Jó kezekben a szívbetegek
Nyár óta OEP-finanszírozással végeznek aortaműbillentyű-beültetést a mellkas felnyitása nélkül a Debreceni Egyetem Kardiológiai Intézetében.
Agyban nagy
Megbecsült kutató, nemzetközileg elismert tudós, zseniális felfedező. Székely György, a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet professzorának tiszteletére rendeztek tudományos ülést szerdán a DAB székházban.
Segítség beteg gyerekeknek
Három vénaszkennert adományozott a Gyermekgyógyászati Intézet Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszékének a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány. Kettőt saját forrásból vásárolt a szervezet, a harmadikat egy cég ajánlotta fel.
Önkéntesek akcióban
Két kórterem újul meg önkénteseknek köszönhetően a Debreceni Egyetem Gyermekklinikájának Infektológiai és Immunológiai Osztályán. Az országos kihíváshoz csatlakozva festékhengert ragadott Széles Diána, Debrecen alpolgármestere is.
Méltósággal elmenni…
Az élet az utolsó percig értékes, ez a hospice szemlélet leglényegesebb eleme. A halál az élet természetes velejárója, sem siettetni, sem elodázni nem lehet. Erre emlékeztet október 8-án a hospice-palliatív világnap.
Egyetemi jelöltek az Aranyanyu-díjra
A Debreceni Egyetem két kiválósága is esélyes a nők társadalmi megbecsülését elismerő kitüntetésre. Az intézmény döntős orvosára és hallgatójára október 30-ig lehet szavazni.
Nemcsak idősebb korban
Az ízületek és a csontok épsége nélkül nehezen képzelhető el teljes élet. Az artritisz és a csontritkulás azonban hazánkban több mint egymillió embernek teszi fájdalmassá a mindennapokat, és egyre több köztük a fiatal.
25 éves a veseátültetés Debrecenben
A jubileum kapcsán neves hazai és külföldi szakemberek részvételével tartottak tudományos ülést a DAB székházban. Díjjal ismerték el Asztalos László főorvos munkáját.
„Élj a szíved szerint”
Már gyermekkorban érdemes elkezdeni a legveszélyesebb betegség megelőzését: a szív világnapján szűrővizsgálatok és előadások hívják fel a figyelmet a kockázatokra.