Az elődök köszöntése
A Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika egykori vezetőit Lampé Lászlót 90., Borsos Antalt pedig 80. születésnapja alkalmából köszöntötték kedden a DAB Székházban. Az ünnepi ülésen egykori kollégák, tanítványok idézték fel a professzorok példamutató tevékenységét.
A belgyógyászat aktualitásai
A régió belgyógyász szakemberei osztják meg egymással a tudományterület újdonságait azon a kétnapos konferencián, amely pénteken kezdődött Debrecenben. A csaknem kétszáz fős kongresszuson a Debreceni Egyetem szaktekintélyei is részt vesznek.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
Ironheart- az egészségesebb szívért
Hatékonyabb diagnosztikai módszereket és gyógyító eljárásokat eredményezhet a Debreceni Egyetem egyedülálló kutatási programja, az „Ironheart”. A Szív- és Érkutatási Kiválóságközpont eddigi eredményeiről egy csütörtöki konferencián számoltak be a szakemberek.
Stroke Nap: cél a jobb ellátás
A stroke megelőzésének, akut ellátásának és a betegek rehabilitációjának aktualitásait tekintették át a szakemberek október 26-án a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A több tudományterületet felölelő Stroke Napot első alkalommal szervezte meg az intézmény.
Négyszeres boldogság
Néhány héten belül hazamehetnek a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti Klinikáján csütörtökön született négyes ikrek. A 3 lány és a kisfiú egyelőre inkubátorban van, de mindegyikük egészséges. A babák mesterséges megtermékenyítéssel fogantak.
Négyes ikrek születtek
Négyes ikrek születtek a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A Békés megyei 26 éves édesanya gyermekei mesterséges megtermékenyítéssel (inszeminációval) fogantak, és a terhesség 32. hetében, csütörtök este születtek meg.
Elismerések október 23. alkalmából
Hatvani-díjjal tüntették ki a város ünnepi közgyűlésén Kiss Attilát, a Debreceni Egyetem professzorát, valamint a DEKK Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet Védőnői Szolgálatát. Asztalos József, a DE Kossuth Gyakorló testnevelő tanára Hajós Alfréd-díjban részesült.
Nyílt nap a reumatológián
Az arthritis és a csontritkulás világnapjaihoz csatlakozva a Debreceni Egyetem szakemberei ingyenes betegfórumot tartanak október 19-én a Klinikai Központban. Az érdeklődők a megelőzésről, a terápiás eljárásokról és a helyes életmódról tájékozódhatnak.
Átadták az új iskolaorvosi központot
Korszerű épület ad otthont a jövőben annak a debreceni fiatalok egészségi állapotát felmérő szűrőprogramnak, amelyet a város és a Debreceni Egyetem közösen indít. Az új Iskola-egészségügyi ellátási központot október 11-én adták át.