09 júl
Fény a teljes elszigeteltségben
Valósághű virtuális ablakok teszik elviselhetőbbé a bezártságot a Debreceni Egyetem Onkoradiológiai Klinika sugárterápiás részlegének két ólomfalú kórtermében. Az izotópos terápiát kapó pajzsmirigydaganatos betegek napokat töltenek a sugárvédő falak között.
04 júl
Személyi változások a Debreceni Egyetem Klinikai Központban
Vezetői változások a klinikák élén
02 júl
Kitüntetés az áldozatos munkáért
A Debreceni Egyetem több, az egészségügyben dolgozó szakembere is miniszteri kitüntetést vehetett át a Semmelweis-nap alkalmából. Az elismeréseket Kásler Miklós miniszter és Horváth Ildikó államtitkár adta át hétfőn a Pesti Vigadóban.
01 júl
Új helyen a felnőtt orvosi ügyelet
Átvette a várostól az egészségügyi alapellátási feladatokat a Debreceni Egyetem, ezzel hazánkban elsőként jött létre egyetemi háttérrel működő, komplex intézeti alapellátó rendszer. A fejlesztés első lépéseként új, modernebb helyre költözik a felnőtt háziorvosi ügyelet.
Betegadatokból klinikai kutatás
MI, big data, cloud computing – a legkorszerűbb technológiákkal végez kutatásokat a Debreceni Egyetem Klinikai Központja a Felsőoktatási Intézményi Kiválóság Program Big Data tématerületén. Az új módszerek oktatása szerdán fejeződött be a Microsoft Magyarország Kft. közreműködésével.
Fiatal gyermekgyógyászok kutatásai
Európai tudományos konferenciát rendeztek a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján június 20-án és 21-én. A szakmai programon fiatal orvosok mutatták be kutatásaikat. A rendezvény célja, hogy a résztvevők tökéletesíthessék előadásmódjukat.
Középpontban a természetes szülés
A szoptatásról és a fájdalomcsillapításról is tájékoztatást kaptak, illetve megnézhették a szülőszobát a kismamák a Szülészeti Klinika keddi nyílt napján. A rendezvényen a természetes szülés fontosságára is felhívták a várandósok figyelmét.
Molnár Lászlóra emlékeztek
A Neurológiai Klinika egykori igazgatójának tevékenységét, személyiségét elevenítették fel kollégái, tanítványai és tisztelői pénteken az intézményben. Az emlékülésen az 50 éves debreceni stroke ellátás fejlődését is áttekintették.
Újraélesztés játékosan
Óvodásoknak és középiskolásoknak tartottak interaktív újraélesztési bemutatót a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában május 27-én, a sürgősségi orvostan európai napján. A rendezvényen csaknem 120 gyereknek mutatták be az újraélesztés alapjait.
Új fejlesztések segítik a betegeket
A Klinikai Központ után a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház is az egyetemi arculathoz illeszkedő, betegbarát weboldalt kapott. A megújult internetes oldal mellett bemutatták a Debreceni Egyetem egyedülálló egészségügyi applikációját is, ami már letölthető UD Mediversity néven.