Beteg gyermekeken segít az új műszer
Speciális izomstimulátorral bővült kedden a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának eszközparkja egy nyíregyházi nyelviskola jóvoltából. A készülék a súlyos végbélfejlődési rendellenességben szenvedő gyermekek rekonstrukciós műtéteit teszi eredményesebbé.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Siker a Szenior Egyetem
Telt házzal indult a Debreceni Egyetemen a Szenior Egyetem őszi kurzusa pénteken. A nyitóelőadást „Új gyógyászati eljárások a debreceni klinikákon a 3. évezredben” címmel Berényi Ervin, a Klinikai Központ elnök tartotta az intézmény Élettudományi Központjában.
Adomány a koraszülött osztálynak
A speciális gondozást igénylő kisbabák korszerű és hatékony ellátásához nélkülözhetetlen eszközt adományozott egy debreceni vállalkozó a Gyermekgyógyászati Klinika Koraszülött Intenzív Osztályának. Az infúziós pumpa rendkívül precíz adagolást biztosít.
Egy nap a szívünk védelmében
Ingyenes szűrések, kardiológia tanácsadás, újraélesztési verseny és koncertek is lesznek a Szívünk Napja kampány debreceni eseményén szombaton a Fórumban, ahol a Debreceni Egyetem orvosaival és egészségügyi szakdolgozóival is találkozhatnak az érdeklődők.
Hatvanéves a nukleáris medicina
A Debreceni Egyetemen hatvan éve foglalkoznak radioaktív készítményekkel történő orvoslással, a nukleáris medicinával. Az évfordulóról tudományos tanácskozáson emlékeztek meg szeptember 24-én a Kenézy Villában.
Kezdődik a Szenior Egyetem!
Innovatív gyógyászati eljárások, magyar ültetvényesek Indonéziában, időskori tanulás – ismét a legfrissebb tudományos eredményekkel gazdagodhatnak azok, akik részt vesznek a Debreceni Egyetem ingyenes kurzusán.
Emlődaganat: veszélyben a fiatalok is
Egyre több 20-30 éves nőnél mutatnak ki emlődaganatot. A fiatalok azonban sokszor későn fordulnak orvoshoz, mert nem tudják, hogy már az ő korukban is kialakulhat ez a betegség. A Debreceni Emlő Napok egyik célja a figyelemfelhívás.
Megelőzhető a fiatalkori infarktus
Már gyermekkorban szívinfarktust okozhat a veleszületett magas koleszterinszint, de a korai felismerés életmentő lehet. Az örökletes betegség gyógyításában élen jár a Debreceni Egyetem. Szeptember 19-24. között rendezik a Familiáris Hiperkoleszterinémia Hetét.
Egy éve a Klinikai Központ élén
A daganatos betegek ellátásában és a sürgősségi rendszerben is elkezdődtek a változások, de sok még a tennivaló a Klinikai Központ egy éve kinevezett elnöke szerint. Berényi Ervin azt vallja: a betegek érdeke kell, hogy az elsődleges legyen.