03 jan
Óriási fejlődés a Sürgősségi Klinikán
Multifunkciós ágyak, komplex monitorrendszer, szívultrahang, digitális kapcsolat a mentőszolgálattal – tovább fejlődik sürgősségi ellátás a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. Az ország első Sürgősségi Klinikája átvette a nappali alapellátási ügyeletet is.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
MNB-elnök az egyetemen, szakmai versenyek, kitüntetések, TörDElő és adventi flashmob – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított decemberben is a Díszudvar magazin.
Intenzív ellátást segítő adomány
A biztonságos és pontos gyógyszeradagolást segítő perfúziós pumpákat adományozott a Debreceni Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikájának a HBZ Kft. A készülékeket csütörtökön adták át a Klinikai Központban.
Mesés karácsony a Gyermekklinikán
Csaknem 300 önkéntes meseolvasó teszi szebbé a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján gyógyuló gyerekek mindennapjait az adventi időszakban és az ünnepek alatt. A Meseklinika nevű akcióhoz a helyi televízió munkatársai és rendőrök is csatlakoztak.
Kiváló szakdolgozókat tüntettek ki
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ betegellátásában több mint 2000 szakdolgozó végzi napi munkáját. Közülük nyolc kiváló klinikai dolgozót tüntettek ki a több évtizedes kiemelkedő, példaértékű szakmai munkájuk elismeréseként kedden.
Adomány a korszerű gyermekellátásért
A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika intenzív és koraszülött intenzív osztályának eszközparkját fejlesztik a Tranzit-Ker Zrt. idei kétmillió forintos adományából. A vállalat 2011 óta minden évben hozzájárul a betegellátás körülményeinek javításához.
Ajándéközön a DEKOM Mikulásától
Terápiás kutyák kíséretében toppant be a Gyermekgyógyászati Klinikán gyógyuló gyerekekhez december 5-én, szerdán a Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoportjának (DEKOM) Télapója. A csokiosztásban az Általános Orvostudományi Kar diákjai és önkéntesek segítettek.
Betegbarát lett a KK új weboldala
Egyedi fejlesztésű alkalmazások és modern látványvilág jellemzi a Debreceni Egyetem Klinikai Központ új weboldalát, amely hétfőn debütált a felhasználók előtt. A betegek tájékoztatását segítő felületen szakrendelés-, betegségkereső és e-térkép is van.
10 Ezer Lépés Program Hajdú-Bihar megyében
Sokat tehetnek önmagukért az egészséges és a beteg férfiak is: soron kívüli testi-lelki rehabilitáció Hajdú-Bihar megyében
A női klinika nagyjai
A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika idén 70 éves, emblematikus orvosprofesszorait köszöntötték, és Árvay Sándor emlékéremmel tüntették ki pénteken a női klinikán tartott tudományos ülésen.