A betegek nyugtatása is megtanulható
A hallgatók személyiségétől függ, mennyire képesek a mostanihoz hasonló veszélyhelyzetben helytállni. Az Egészségügyi Karon folytatott tanulmányaik során olyan technikákat is megtanulhatnak, amik segítségével azonnal és helyesen tudnak reagálni a legnehezebb helyzetekben is.
Minimális kapcsolat és tisztaság
A daganatos betegek a daganat, vagy a daganatellenes kezelések révén legyengült immunrendszerük miatt fokozottan ki vannak téve a fertőzés veszélyének, így a koronavírusnak is. Számukra fogalmazott meg hasznos tanácsokat a Debreceni Egyetem Onkológiai Klinikájának vezetője.
Támogatás az orvosi egyetemeknek
A Debreceni Egyetem vezetői is részt vettek azon a csütörtöki videókonferencián, melyen Palkovics László innovációs és technológiai miniszter bejelentette, hogy valamennyi hazai orvosképző hely részesül a minisztérium támogatásából egészségügyi kiadásainak fedezéséhez.
Szívbetegek: kezelés és elkülönítés
Ha tehetik maradjanak otthon és szedjék az eddigi gyógyszereiket – ezt javasolja a szívbetegeknek a DE ÁOK Kardiológiai Intézet vezetője. Csanádi Zoltán professzor szerint az ő esetükben rendkívül fontos a megfelelő védekezés, hiszen különösen veszélyeztetettek a járvány idején.
Tudománnyal a koronavírus ellen
A DE rektora is részt vett azon a videokonferencián, amelyen a miniszterelnök a koronavírus-kutatócsoportok munkájáról tájékozódott. Szilvássy Zoltán az ipari parterekkel közös gyógyszerhatóanyag fejlesztést és a nemzeti oltóanyaggyárral kapcsolatos elképzeléseket ismertette.
Védőfelszerelések és tesztek érkeztek
Már a Debreceni Egyetem raktárában van a Kínából Magyarországra érkezett orvosi védőeszközök és gyorstesztek egy része. Szükség esetén ebből a készletből szállítanak ki a klinikákra és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba.
Intenzív terápiás E-learning képzés
Speciális szimulációs szobában gyakorolják a Debreceni Egyetem orvosai, rezidensei és szakdolgozói, hogyan kell ellátni a koronavírus-fertőzött betegeket.A tematikus oktatási program keretein belül a koronavírus járványra fókuszáló ellátási protokollokkal ismerkednek meg a szakemberek.
Új dimenzió a védőnői ellátásban
Számítógépeket és mobiltelefonokat adományozott a Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet (DAEFI) védőnőinek Debrecen önkormányzata. A járványhelyzet miatt elrendelt „távszolgáltatásban” ezek az eszközök nagyban segítik a védőnők munkáját.
30 már
Mentális támasz járvány idején
A veszélyhelyzet és a járványról szóló hírek miatt teljesen normális, ha nehéznek és bizonytalannak érezzük a mindennapokat. A pszichológus szerint természetes reakció a félelem és a szorongás, de leküzdhető. A Debreceni Egyetem Klinikai Központjának szakpszichológusa ad praktikus tanácsokat.
30 már
Az otthonmaradás a legjobb védekezés
A koronavírus-járvány idején a különösen veszélyeztettek csoportjába tartoznak a tüdőbetegek, a dohányzók és a pollenekre allergiások, az ő szervezetük ugyanis fogékonyabb a megbetegedésre. A tüdőbetegeknek a járvány megelőzése és a szabályok betartása különösen fontos.