Idegtudományokkal az elit klubban
Hét ország vezető egyetemeivel közösen hozott létre a Debreceni Egyetem konzorciumot az idegtudományok fejlesztésére. A The NeurotechEU nevű Európai Egyetemi Szövetség nyitórendezvényét szerdán tartják csaknem ezer résztvevővel.
Rendhagyó professzori kinevezések
Palkovics László innovációs és technológiai minisztertől vette át egyetemi tanári kinevezését a Debreceni Egyetem két új professzora. Pósán Lászlót és Szabó Zoltánt Szilvássy Zoltán rektor is köszöntötte a jeles esemény alkalmából.
DAEFI: már működik az új honlap
Az egyetemi arculatba illeszkedő, új weboldala van a DE KK Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézetnek (DAEFI). A honlapon megtalálható az alapellátással kapcsolatos valamennyi információ és elérhetőség, emellett online állapotfelmérésen is részt vehetnek a látogatók.
Lampé László (1929-2020)
Életének 92. évében 2020. november 30-án elhunyt Lampé László, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar iskolateremtő Professor Emeritusa, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika volt igazgatója, számos nemzetközi díj és kitüntetés birtokosa.
Összefogás az önkéntességért
Közös programot indít a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Marosvásárhelyi Karával és a szlovákiai Selye János Egyetemmel a hallgatók önkéntes tevékenységének népszerűsítésére, támogatására.
Minőségi képzés, hasznos tudás
Jó elhelyezkedési lehetőségeket, magas szintű gyakorlati ismeretszerzést, kiváló hallgatói közösségi életet, önálló gondolkodásra és problémamegoldásra nevelést kínál képzésein a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara.
L'Oréal-Unesco díj a DE kutatójának
A Debreceni Egyetem oktatója az idei egyik L'Oréal-Unesco díj kitüntetettje. Bagoly Zsuzsa, az Általános Orvostudományi Kar adjunktusa a stroke hatékonyabb kezeléséért folytatott kutatásaiért részesült az elismerésben.
Sikertörténet a kutatásban
Nemzetközi kutatói hálózatokhoz csatlakozott a sport- és egészséggazdaság területén végzett, több mint három éven át tartó kutatóprogramnak köszönhetően a Debreceni Egyetem. Az intézmény a pécsi és a győri egyetemmel együtt vett részt az uniós projektben.
Orvosképzés az élvonalban
A Debreceni Egyetem általános orvos képzése a hazai és a nemzetközi rangsorokban is rendszeresen előkelő helyen szerepel. Az Általános Orvostudományi Karon nagy hangsúlyt fektetnek a gyakorlati oktatásra, a tehetséggondozásra és a társadalmi felelősségvállalásra is.
A Kenézy Kórházban a Város Szíve
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban helyezték el a szeretetet és az összefogást megtestesítő Debrecen Város Szívét. Ezzel is szeretnék kifejezni a debreceniek támogatását az egészségügyben dolgozóknak, akik hősiesen helyt állnak a koronavírus elleni küzdelemben.