15 aug
DE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika betegelőjegyzési telefonszámai megváltoztak
2019 augusztusában a korábbi és az új telefonszámok is élnek, 2019 szeptemberétől csak az új telefonszámokon várjuk a bejelentkezéseket.
13 aug
Világújdonság a hallásjavításban
Siketen vagy súlyos nagyothallással született gyerekek hallását adja vissza az az új fejlesztésű belsőfül-implantátum, amelyet hazánkban elsőként a Debreceni Egyetemen ültettek be. A beavatkozást a debreceni szakemberek a Varsói Orvosi Egyetem professzorával közösen hajtották végre.
09 júl
Fény a teljes elszigeteltségben
Valósághű virtuális ablakok teszik elviselhetőbbé a bezártságot a Debreceni Egyetem Onkoradiológiai Klinika sugárterápiás részlegének két ólomfalú kórtermében. Az izotópos terápiát kapó pajzsmirigydaganatos betegek napokat töltenek a sugárvédő falak között.
04 júl
Személyi változások a Debreceni Egyetem Klinikai Központban
Vezetői változások a klinikák élén
02 júl
Kitüntetés az áldozatos munkáért
A Debreceni Egyetem több, az egészségügyben dolgozó szakembere is miniszteri kitüntetést vehetett át a Semmelweis-nap alkalmából. Az elismeréseket Kásler Miklós miniszter és Horváth Ildikó államtitkár adta át hétfőn a Pesti Vigadóban.
01 júl
Új helyen a felnőtt orvosi ügyelet
Átvette a várostól az egészségügyi alapellátási feladatokat a Debreceni Egyetem, ezzel hazánkban elsőként jött létre egyetemi háttérrel működő, komplex intézeti alapellátó rendszer. A fejlesztés első lépéseként új, modernebb helyre költözik a felnőtt háziorvosi ügyelet.
Betegadatokból klinikai kutatás
MI, big data, cloud computing – a legkorszerűbb technológiákkal végez kutatásokat a Debreceni Egyetem Klinikai Központja a Felsőoktatási Intézményi Kiválóság Program Big Data tématerületén. Az új módszerek oktatása szerdán fejeződött be a Microsoft Magyarország Kft. közreműködésével.
Fiatal gyermekgyógyászok kutatásai
Európai tudományos konferenciát rendeztek a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján június 20-án és 21-én. A szakmai programon fiatal orvosok mutatták be kutatásaikat. A rendezvény célja, hogy a résztvevők tökéletesíthessék előadásmódjukat.
Középpontban a természetes szülés
A szoptatásról és a fájdalomcsillapításról is tájékoztatást kaptak, illetve megnézhették a szülőszobát a kismamák a Szülészeti Klinika keddi nyílt napján. A rendezvényen a természetes szülés fontosságára is felhívták a várandósok figyelmét.
Molnár Lászlóra emlékeztek
A Neurológiai Klinika egykori igazgatójának tevékenységét, személyiségét elevenítették fel kollégái, tanítványai és tisztelői pénteken az intézményben. Az emlékülésen az 50 éves debreceni stroke ellátás fejlődését is áttekintették.