Újraélesztés játékosan
Óvodásoknak és középiskolásoknak tartottak interaktív újraélesztési bemutatót a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában május 27-én, a sürgősségi orvostan európai napján. A rendezvényen csaknem 120 gyereknek mutatták be az újraélesztés alapjait.
Új fejlesztések segítik a betegeket
A Klinikai Központ után a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház is az egyetemi arculathoz illeszkedő, betegbarát weboldalt kapott. A megújult internetes oldal mellett bemutatták a Debreceni Egyetem egyedülálló egészségügyi applikációját is, ami már letölthető UD Mediversity néven.
Egyetemi szakember az MKT élén
Csanádi Zoltánt, a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika igazgatóját választotta elnökévé a Magyar Kardiológusok Társasága (MKT). Kinevezését a szervezet idei országos kongresszusán vette át május elején, Balatonfüreden.
Sürgősségi fórum Debrecenben
A sürgősségi betegellátás hazai szaktekintélyeinek részvételével tartottak sürgősségi orvostani fórumot május 17-18-án a Kölcsey Központban. A kongresszuson emlékplakettel tüntették ki Szilvássy Zoltánt, a Debreceni Egyetem rektorát és több klinikai vezetőt.
Május a vérnyomásmérés hónapja!
Hazánkban csaknem 3,5 millió embernek magas a vérnyomása, közülük 1 millióan nem tudnak betegségükről. A felismeréshez kulcsfontosságú a rendszeres vérnyomásmérés - figyelmeztet a Debreceni Egyetem szakembere.
Világcéghez csatlakozott az egyetem
A Debreceni Egyetem hazánkban elsőként kötött együttműködési megállapodást a világ legnagyobb egészségügyi kutatási hálózatával, a TriNetX-el. A csatlakozásnak köszönhetően a magyar betegek nagyobb eséllyel juthatnak hozzá a legmodernebb kezelésekhez.
Adományok a Gyermekklinikának
Könyvadományt és félmillió forintot kapott csütörtökön a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája. A mesekönyveknek a Gyermekhematológiai-Onkológiai osztályon fekvő kis betegek örültek, a pénzből pedig infúziós pumpákat vásárol a klinika.
Urológiai műtétek 3D-ben
Bipoláris prosztataműtét, 3D-s laparoszkópia, lézeres vesekőoperáció – a legmodernebb műtéti eljárásokat mutatják be azon a mesterképzésen, amely pénteken kezdődött a Debreceni Egyetem Urológiai Klinikáján. A 3D-s beavatkozások „moziélményt” nyújtanak a szakembereknek.
FAG adomány a gyermeksebészetnek
Húsz korszerű számítógéppel és gyermekjátékokkal támogatta az FAG Magyarország Ipari Kft. a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáját. A pénteken átadott adományok a Gyermeksebészeti Osztályon folyó gyógyító tevékenységhez járulnak hozzá.
A cukorbetegség korszerű kezeléséről
Naponta 10 cukorbeteg lábát amputálják Magyarországon, pedig a betegség kialakulása sok esetben megelőzhető. A prevenció fontosságáról és a korszerű kezelési lehetőségekről tartanak konferenciát Debrecenben, az egyetem szakembereinek részvételével.