Az orvoslás jövője, a holnap medicinái
Az innovatív egészségügyi megoldásokba nyújtott betekintést a Richter Tudós Klub április 18-ai debütáló rendezvényén a Debreceni Egyetemen. Csaknem háromszázan vettek részt a legújabb technológiákat bemutató előadáson.
Az orvostudomány kiválóságai
Balla György professzort a kísérletes, míg Mechler Ferenc professzor emeritust a diagnosztikai orvostudomány területén elért eredményeiért tüntette ki Elischer Gyula, illetve Went István emlékéremmel a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara.
Richter Tudós Klub az egyetemen
A személyre szabott orvoslás és a 3D nyomtatás egészségügyben való alkalmazása lesz a témája a Richter Tudós Klubnak, melynek első alkalommal ad otthont a Debreceni Egyetem április 18-án.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
Új lehetőségek az onkológiában
Tumormátrix, hálózatelmélet, intelligens szike, protonterápia – a rákgyógyítás új fogalmairól, megoldásairól és az onkológia határterületeink aktualitásairól tájékozódhatnak a szakemberek a Debreceni Egyetem továbbképzésén.
Szenzációs újdonság a sejtkutatásban
Áttörést értek el az élő sejtek megfigyelésében a Debreceni Egyetem kutatói. A tudósok egy olyan egyedülálló videómikroszkópos rendszert építettek, melynek használata új távlatokat nyit a rákkutatásban és a farmakológiában is.
Mindenkinek joga van a méltósághoz
Tíz éves a Méltóság Mezeje Program. A szemléletformáló kezdeményezés célja, hogy segítsen a gyerekeknek a halál feldolgozásában. A jubileum alkalmából a Debreceni Hospice Ház Alapítvány egyhetes programsorozatot szervezett.
Biotechnológia: múlt és jövő
Az országban egyedülálló módon kizárólag a Debreceni Egyetemen folyik a biotechnológia minden területére kiterjedő oktatás. A képzés 30 évvel ezelőtti indulására tudományos tanácskozáson emlékeznek április 6-án.
31 már
Veseátültetés holland mintára
Hollandia legnevesebb donorsebészétől szerezhettek új ismereteket az agyhalott donorokból történő sebészi szerveltávolításról a transzplantációban érintett hazai szakemberek a Debreceni Egyetemen.
30 már
Szájsebészet és fogászat felsőfokon
Maradéktalanul helyre tudják állítani az arc szimmetriáját a közlekedési balesetek sérültjeinél a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A digitális technikák arcsebészeti és fogászati alkalmazása a 18. Debreceni Fogászati Napok központi témája.