27 már
Kacagással gyógyító bohócdoktorok
Nevetésterápiával, zenével, vidám játékokkal segítik a gyerekek gyógyulását a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában a Piros Orr Bohócdoktor Alapítvány művészei, akik hetente tartanak majd bohócdoktori viziteket az intézményben.
22 már
Gyógyító bábjáték
Duda, mandolin, kaval, kantale és egyéb hangszerek kíséretében mutatta be legújabb sikerdarabját a Vojtina Bábszínház a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika gyermekhematológiai osztályán a beteg gyerekeknek.
17 már
Hiánypótló nőgyógyászati kezelések
Hüvelyregeneráló tablettát fejlesztenek a változó korban lévő nőknek a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában, ahol egy új, Magyarországon még hiányterületnek számító nőgyógyászati urológiai szakrendelés is nyílt.
13 már
Megelőzéssel az érszűkület ellen
Az alsó végtagok elvesztéséhez vezethet a későn észlelt érszűkület, mely kezdetben még tünetmentes. A Klinikai Központban ingyenes szűréssel és nyílt nappal hívják fel a figyelmet a betegség veszélyeire március 16-án, az érszűkület világnapján.
08 már
Orvosi összefogás a rákbetegekért
Onkológusok, reumatológusok és gyógytornászok találkoztak hétfőn a DAB Székházban, ahol a rákbetegek hatékonyabb kezeléséről tanácskoztak a Debreceni Egyetem szakemberei.
08 már
Hospice osztály nyílt a Kenézyben
A régióban egyedülálló Hospice-Palliatív Terápiás Osztály nyílt a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézetben. A speciális részlegen ápolják a végső stádiumban lévő daganatos betegeket.
07 már
Szűréssel az egészségért
Csaknem hatszázan vettek rész a Debreceni Egyetem Klinikai Vizsgálatok Irodájának ingyenes szűrővizsgálatain és egészségügyi tanácsadásán a hétvégén a Natural Expon.
28 feb
A szívgyógyászat aktualitásai
Innovatív szívsebészeti megoldások, életmentő katétertechnika – a szívbetegségek új terápiás és megelőzési lehetőségeiről lesz szó a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével március 1-4. között, a XXII. Debreceni Kardiológiai Napokon.
28 feb
Vese világnap Debrecenben
Debreceni sportolók részvételével tartanak gyalogtúrát a vese világnapjához kapcsolódóan március 5-én. A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában lakosság fórum, a dialízis centrumban pedig nyílt nap lesz.
23 feb
Doktor House-ok és betegeik
Sárkánybőrűség, tengervérűség, korai öregedés – ilyen ritka és veleszületett megbetegedésekre hívják fel a figyelmet a Debreceni Egyetemen, szombaton a ritka betegségek világnapján. A központi téma a betegek kutatásban való részvétele lesz.