21 feb
Gyógyító könyvadomány
Elsőként az Onkológiai Klinika betegei kaptak abból a csaknem kétezer könyvből, amit a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára gyűjtött össze jótékonysági akciójában, az intézmény Tehetséggondozó Programja és a Debreceni Hősök segítségével.
14 feb
Lufikkal a beteg gyerekekért
Jókívánságokkal teli lufik repültek fel a Klinikán a betegek világnapja alkalmából. A „Hallják meg az égiek kívánságainkat” rendezvényen egészséges és beteg gyerekek közösen hívták fel a figyelmet a gyermekgyógyászat fontosságára.
14 feb
Ajándék műszerek az orvosképzéshez
Világszínvonalú orvosi eszközökkel segíti a Debreceni Egyetem elsőéves orvos- és fogorvostan-hallgatóinak képzését a Medicor Kéziműszer Zrt. Idén 646 gyakorlókészletet kaptak a diákok.
10 feb
Ájurvéda kurzus indul
A megbetegedések mélyebb okairól, a hagyományos fitoterápiáról és a gyógyítás holisztikusabb megközelítéséről tart bevezető kurzust a Debreceni Egyetem Ájurvéda Tanszékének vendégprofesszora.
10 feb
Húszéves szülési rekord dőlt meg
Két évtizede nem volt annyi szülés a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában, mint 2016-ban. A háborítatlan szülést támogató baba-barát intézményben fontos cél a császármetszések számának csökkentése, és dúlák is segíthetik a babák világra jövetelét.
08 feb
Példaértékű gyógyszerészképzés
A legújabb biotechnológiai úton előállított gyógyszereket is megismerhetik azok a gyógyszerész szakos hallgatók, akik szeptembertől a Debreceni Egyetemen tanulnak. A piacképes diplomával akár toxikológusként is el lehet helyezkedni.
08 feb
Duplán ünnepelt az OVI
Színes kutatási tevékenység, innovatív oktatási módszerek – dinamikusan fejlődik az egyetem Orvosi Vegytani Intézete, mely idén 95 éves. A keddi jubileumi tudományos ülésen a 70 éves Gergely Pált is köszöntötték.
07 feb
Fogorvosképzésben az élen
Csúcstechnológiás felszereléssel oktatják a legújabb fogászati trendeket a Debreceni Egyetemen. A Fogorvostudományi Kar versenyképes, nemzetközileg is elismert szaktudást nyújt, így a fogorvos szak az egyetem egyik legnépszerűbb képzése.
07 feb
Koraszülötteket segítő adomány
Új infúziós pumpát ajándékozott a Gyermekklinika Koraszülött Intenzív Osztályának egy debreceni vállalkozó. A készülék nagyon pontos adagolást biztosít, ezáltal jelentősen növeli a koraszülöttek túlélési esélyeit.
31 jan
Szakemberek a hipertóniáról
A modern kor legjelentősebb népbetegségeiről tanácskoztak családorvosok, belgyógyászok és gyógyszerészek a Debreceni Egyetem Aulájában.