30 jan
Új szemléletmód az orvosképzésben
Hazai és nemzetközi szinten elismert diploma, magas fokú, a jövő változó elvárásaihoz igazodó tudás, hallgatóbarát campus – ezt nyújtja a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara.
26 jan
Népbetegségek korszerű kezelése
A magas vérnyomás, a cukorbetegség, valamint a szív-és érrendszeri problémák legmodernebb gyógyszeres kezelési lehetőségeit tekintik át a szakemberek január 28-án, a Debreceni Egyetemen.
25 jan
Tájékoztató a Kenézy-integrációról
Főorvosi-főnővéri tájékoztató értekezletet tartottak a Kenézy Kórház fenntartóváltásáról kedden. Az intézmény 2017. január 1-vel került a Debreceni Egyetemhez, az egyetemi kórházi státusz a Szenátus döntése után nyártól lehetséges.
25 jan
Érdekes endokrin esetek
A belső elválasztású mirigyek betegségeinek korszerű kezelési módjait és a hormonzavarok aktuális kérdéseit vitatják meg a Debreceni Egyetem szakemberei, január 27-én a DAB Székházban.
23 jan
Méhnyakrák: életmentő odafigyelés
Rendszeres szűrővizsgálattal és oltással megelőzhető az egyik legveszélyesebb nőket érintő betegség, a méhnyakrák. Erre hívja fel a figyelmet január 22. és 28. között az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét.
18 jan
Előrelépés a génszabályozás megismerésében
Kulcsfontosságú felfedezést tettek a Debreceni Egyetem kutatói, többek közt a daganatos betegségekért is felelős génszabályozó egységek vizsgálata során. Eredményükről a neves Oxford University Press tudományos szaklapja is beszámolt.
18 jan
Fókuszban az allergia és a tüdőbetegségek
A szénanátha, az asztma és a tüdőtágulás legújabb terápiás lehetőségeiről is szó lesz a 9. Téli Amega Fórumon, melyet január 20-21-én tartanak a DAB székházban.
17 jan
Hajdúsámson is segíti a Gyermekklinikát
Jótékonysági koncert bevételét ajánlotta fel Hajdúsámson önkormányzata a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának. A szerdán átadott adományból a klinika kórtermeit korszerűsítik.
04 jan
A Debreceni Egyetem a sajtóban - 2016
Négyes ikrek, yoUDay, Tisza szobor, új halfaj, elektromos virágkocsi – több mint ötezerszer adott hírt tavaly a média arról, mi történik a Debreceni Egyetemen.
Vigyázz, kész: tél!
A jótékony hatások mellett, milyen veszélyei vannak a téli sportoknak? Fussunk-e hóban, fagyban? Hogyan kerüljük el a sérüléseket? A havas sportok előnyeire és az okos felkészülésre hívják fel a figyelmet a Debreceni Egyetem szakemberei.