Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Mentőkutya-szánon érkezett a Mikulás
Marci és Alma, a Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoportjának (DEKOM) kutyái húzták a Mikulás „szánját”. Az ajándékokkal hétfőn lepték meg a Gyermekklinikán gyógyulókat.
Az egyetem genetikusát díjazták Egerben
Török Olga, a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Intézetének docense kapta idén a Markhot Emlékérmet.
FM90: Fókuszban a biotechnológia
Az ipar is felfigyelt a Debreceni Egyetem biotechnológiai kutatásaira, melyek eredményeit a gyógyászat mellett a mezőgazdaságban is lehet hasznosítani – részletek a Campus Rádióban.
A betegellátás kiválóságai
Szakasszisztensek, ápolók, nővérek – közülük sokan több évtizede állnak a betegek szolgálatában. A legkiválóbb klinikai dolgozók munkáját díjazták csütörtökön a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában.
Véget ért a Movember
Negyedmillió forintos támogatást kapott a sportolói összefogás eredményeként a Debreceni Egyetem Urológiai Klinikájának alapítványa. A „Ne Borotválkozz” hónapban a klinika igazgatója is bajuszt növesztett.
Jótevő termékekkel a gyógyulásért
A Debreceni Egyetem Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszékén ápolt beteg gyermekek gyógyítását támogatja idén a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány közreműködésével a Derecskei Gyümölcsös karácsonyi akciója.
Amerikai-svájci kutatóé a Debrecen-díj
A daganatos, az anyagcsere- és az immunológiai betegségek kialakulásával, gyógyításával kapcsolatos felfedezések élenjárója, Michael N. Hall kapta idén a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetést.
Az ország kedvencei
Elhagyhatták az inkubátort és már az első családi fotók is elkészültek a négyes ikrekről. A "debreceni négyesről" az elmúlt napokban több mint száz beszámoló született és különleges látogatók is érkeztek.
Négyszeres boldogság
Harminc év után újra négyes ikrek születtek november 24-én a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. A babákat 12 fős orvoscsoport segítette a világra.