Találkozások a DEOEC emeritus/nyugdíjas tanáraival

A DOTE-n és a DEOEC-ben évek óta folyik hagyományápolási tevékenység (Szoborpark, ahol összesen tizenegy szobor örökíti meg hajdani neves profeszszoraink alakját; Orvostörténeti Gyűjtemény; számos egyetemi, intézeti kiadvány; A debreceni orvosképzés nagy alakjai c. kiadványsorozat immár a 30. kötetéhez közeledik; Kapusz Nándor, Petrovics Alica és Vásárhelyi Ferencné Kilencvenéves d debreceni orvosképzés c. könyve (2008), valamint A 100 éves Debreceni Egyewm egyik fiatal centruma: a 12 éves, ötkarú Orvos- és Egészségtudományi Centrum (szerk.: Módis László és Fazekas-Bálint Ágnes, 2012) c. kötet áttekintést ad orz OEC létrejöttének körülményeiről, az azóta eltelt időszak történéseiről; kiváló volt professzorainkról elnevezett kitüntetések).

Pár éve néhányan (Dr. Kapusz Nándor főtanácsos, Dr. Szállási Árpád egyetemi magántanár és a kötet emeritus professzor szerkesztője) javasoltuk Paragh György centrumelnök úrnak, hogy szólaltassuk meg élő jeles emeritus és nyugdffils oktatóinkat egy jó érzékű, a DEOEC-et jól ismerő riporter (Tornyi Ferenc szerkesztőriporter) mikrofonja előtt. A hangfelvételt és annak leírt szövegét nézze át, s a szükséges javítások után hagyja jóvá az interjúalany, majd adjuk át valamelyik rádióállomásnak. Kerüljön egy példány a Centrumelnöki Hivatalba is, s egy másik pedig hozzánk — Módis László és Fazekas-Bálint Ágnes szerkesztőkhöz. Az interjúk szövege elé minden esetben beszerkesztésre került egy, az interjúalany által készített szakmai életrajz és egy portréfelvétel. Így kb. 2 év alatt összeállt ez a 44 riportból álló kötet.

Frissítés dátuma: 2018.08.08.