Amerikai diplomata a Klinikai Központban

2020, július 23 - 10:30
Elsősorban az országos koronaszűrés tapasztalatairól tájékozódott Marc Dillard követtanácsos, aki július 21-én járt a Klinikai Központban.

Az Amerikai Nagykövetség diplomatáját Berényi Ervin, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának elnöke fogadta az intézmény Elnöki Hivatalában. A megbeszélésen a nagykövetség részéről jelen volt Nagy Emma gazdaságpolitikai elemző, valamint Páll Dénes, a Klinikai Központ konzervatív szakmákért felelős alelnöke és Papp Csaba, a Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézetet igazgatója is. A találkozó kiemelt témája volt a Debreceni Egyetem részvétele a H-UNCOVER országos koronavírus-szűrésben, továbbá a követtanácsos tájékozódott a Klinikai Központ tevékenységéről, főként a koronavírus-járvánnyal összefüggő feladatokról, nehézségekről és konklúziókról.  külügyi diplomata a COVID-19 betegek ellátása során szerzett tapasztalatokról is egyeztetett a klinika szakembereivel.

Magyarosi Marianna

Fotók:Bódi László