Asszisztált Reprodukciós Centrum - Alaptevékenység bemutatása

A Debreceni Egyetemen a meddőség kivizsgálása és kezelése, az „in vitro” fertilizációs (IVF) beavatkozások – az ún. lombikbébi program-, közel 3 évtizedes múltra tekint vissza.

Miután az elmúlt 15 évben az ilyen típusú kezeléseket egy, az egyetemmel szerződésben álló magánszolgáltató végezte, 2018. január 3-tól a Klinikai Központ gondozásában újjászervezett Asszisztált Reprodukciós Centrum végzi a továbbiakban a lombikbébi kezeléseket, felhasználva az Egyetem nemzetközi hírű diagnosztikai és tudományos kapacitását is, azzal a kifejezett céllal, hogy minél gyorsabban és eredményesebben jussanak gyermekáldáshoz az arra váró meddő párok.

A DEKK ARC a Klinikai Központ ellátási területéhez tartozó biztosított, valamint ellátási területtől függetlenül biztosított vagy térítéses ellátásban részesülő gyermektelenséggel küzdő párok számára nyújt szolgáltatást az asszisztált reprodukciós eljárások területén. Ezek közül alapvetően az IVF, ICSI eljárások és azok különböző változatai révén kíván segítséget nyújtani a meddő pároknak.

Legutóbb frissítve: 2021. 09. 29. 13:23