Reumatológiai Klinika - Alaptevékenység bemutatása

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán az egykori Reumatológiai Osztály, 2022. augusztus 1-től az integrált Reumatológiai Klinika részeként végzi a Hajdú-Bihar megyében élő mozgásszervi betegségben szenvedők kezelését és gondozását fekvő-és járóbeteg- ellátás keretében.

Fontos feladatunknak tekintjük a krónikus betegségben szenvedők életminőségének javítását és a további állapotromlás megakadályozását célzó felvilágosító tevékenységeket is (gyógytorna felvilágosítás, életmód).

Kiemelt fontosságúnak tekintjük a gyulladásos reumatológiai betegségben szenvedők gondozását és kezelését, ezt elsősorban a célzottan erre a tevékenységre felállított Arthritis Ambulancia végzi, de az általános reumatológiai szakrendelésekre is várjuk az ízületi gyulladásban szenvedő betegek jelentkezését.

Mindezek mellett a csontrendszer betegségeinek kezelését is súlyponti jelentőségűnek tartjuk, különös tekintettel a népbetegségnek számító csontritkulásra (osteoporosis), melyet külön szakrendelés keretében végzünk.

A járóbeteg-ellátás a Járóbeteg Szakellátási Központban az Általános Reumatológiai Szakrendelések keretén belül, a gyulladásos mozgásszervi betegségekben (rheumatoid arthritis, spondylitis ankylopoetica, psoriasisos arthropathia, köszvény, egyéb) szenvedők gondozása pedig az Arthritis Ambulancián történik. Itt történik a biológiai terápiában részesülő betegek nyomon követése is.

Az Ambulanciánkhoz tartozó Infúziós szobánkat úgy alakítottuk ki, hogy betegeink kulturált környezetben vehessék igénybe szolgáltatásainkat: lehetőség van intravénás biológiai terápia megadására, a betegeink oktatására, az öninjekciózás megtanítására és életviteli tanácsok adására. A betegeink kényelmét biztosítják a helyiségben elhelyezett masszázsfotelek is.

A Járóbeteg Szakellátási Központban szintén kialakításra került egy Infúziós Kezelő helyiség, ahol a csontritkulás elleni készítmények, az izomrelaxánsok, valamint az értágító és keringésjavító infúziók kerülnek beadásra.

Osztályvezető főorvos: Dr. Gaál János

Osztályvezető főnővér: Bálint Anita