Bemutatkozás - Pszichológiai Részleg

A Pszichológiai Részleg 2016-ban kezdte meg működését, egyesítve a Felnőtt Pszichiátriai Osztály, a Felnőtt Pszichiátriai járóbeteg ellátás és a Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály szakpszichológusait és pszichológusait. A Részleg vezetői pozícióját 2017-től Lukács Márton klinikai szakpszichológus tölti be. A Felnőtt Pszichiátriai Osztály minden részlegén állandó klinikai szakpszichológusi jelenlét biztosított. Továbbá a Pszichológiai Részleg kiemelt feladatának tekinti – a bio-pszicho-szocio-spirituális szemléletet képviselve –, hogy azok a betegek se nélkülözzék a pszichológiai ellátást, akik olyan szomatikus osztályon fekszenek, ahol nem biztosított állandó pszichológusi jelenlét. Ennek érdekében 2017-től a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház orvosai konzílium formájában kérhetnek pszichológusi segítséget az osztályon ápolt betegek számára. A komplex ellátás részét képezi a kardiológiai rehabilitációs program, melynek keretében a páciensek csoportos formában kapnak pszichés támogatást, illetve a Hospice Osztályon végzett tevékenység, ahol heti 20 órában foglalkozik pszichológus a pszichés ellátást igénylő páciensekkel, illetve hozzátartozóikkal.

Legutóbb frissítve: 2022. 01. 13. 10:39