Bemutatkozás - Reumatológiai Klinika

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campus Reumatológiai Osztálya 2022. augusztus 1-től az integrált Reumatológiai Klinika részeként végzi a Hajdú-Bihar megyében élő mozgásszervi betegségben szenvedők kezelését és gondozását fekvő-és járóbeteg- ellátás keretében. Fontos feladatunknak tekintjük a krónikus betegségben szenvedők életminőségének javítását és a további állapotromlás megakadályozását célzó felvilágosító tevékenységeket is (gyógytorna felvilágosítás, életmód). Kiemelt fontossággal veszünk részt a jövő orvosainak, ápolóinak, gyógytornászainak és gyógymasszőreinek képzésében, oktatásában.

Osztályunkon munkaidőn túl készenléti ügyeleti tevékenység folyik, ügyeleti időben betegfelvétel nincs.

A fekvőbeteg részlegünk 30 ággyal rendelkezik. A kórházi kezelést igénylő betegeinket előjegyzés alapján fogadjuk a megyében működő Reumatológiai szakrendelések beutalásával (Debrecen, Berettyóújfalu, Balmazújváros, Hajdúböszörmény, Hajdúnánás, Hajdúszoboszló, Létavértes, Püspökladány, Polgár). Természetesen előjegyzés nélkül, soron kívül fogadjuk a sürgős ellátást igénylő betegeinket. A betegeink 2-5 ágyas kórtermekben kerülnek elhelyezésre.

Járóbeteg-ellátás a Járóbeteg Szakellátási Központban az Általános Reumatológiai Szakrendelések keretén belül, valamint a gyulladásos mozgásszervi betegségekben (rheumatoid arthritis, spondylitis ankylopoetica, psoriasisos arthropathia, köszvény, egyéb) szenvedők gondozása az Arthritis Ambulancián történik. Itt történik a biológiai terápiában részesülő betegek nyomon követése is. Az Ambulanciánkhoz tartozó Infúziós szobánkat úgy alakítottuk ki, hogy betegeink kulturált környezetben vehessék igénybe szolgáltatásainkat: lehetőség van intravénás biológiai terápia megadására, a betegeink oktatására, az öninjekciózás megtanítására és életviteli tanácsadások adására. A betegeink kényelmét biztosítják a helyiségben elhelyezett masszázsfotelek is.
A Járóbeteg Szakellátási Központban szintén kialakításra került egy Infúziós Kezelő helyiség, ahol a csontritkulás elleni készítmények, az izomrelaxánsok, valamint az értágító és keringésjavító infúziók kerülnek megadásra.

A mozgásszervi betegségek kezelésének fontos része a fizioterápia. A bent fekvő betegeink részére az Osztályunkon működő terápiás helyiségekben (elektroterápiás helyiség, tornaterem, masszázshelyiség) biztosítjuk a kezeléseket.

Legutóbb frissítve: 2022. 08. 23. 15:38