Bemutatkozás - Traumatológia és Kézsebészet

Az osztály a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Traumatológiai és Kézsebészeti Tanszékével szervezeti és funkcionális egységben működik. Az osztály folyamatos felvételes ügyeletet biztosít Debrecen, Hajdú-Bihar megye 550 ezer lakosa és az Észak-alföldi régió számára, de egyes speciális sérülések, beavatkozások esetében távolabbról, sőt a határon túlról is fogad betegeket. A Traumatológiai Osztály és járóbeteg szakrendelés évente több mint százezer beteget lát el, akik közül 5-6 ezer kerül műtétre, az ambuláns műtétek száma pedig meghaladja a 10 ezret. A műtéti repertoár konzíliárusok bevonásával felöleli a teljes baleset sebészeti ellátást. Műtétet követően az osztályon szakképzett gyógytornászok végzik a komplex fizioterápiát és gyógytornát. Emellett tervezett ortopédiai, idegsebészeti beavatkozásokat is végzünk: csípő-, térd- és vállízületi protetika, arthroscopia (térd, váll), keresztszalagpótlás, habituális vállficamok, rotátorköpeny sérülések ellátása, könyökízületi és egyéb korrekciós műtétek mellett a gerinc traumás és degeneratív elváltozásainak operatív kezelése. Az osztály kéz- és mikrosebészeti műtéteket is széles körben végez.

A fekvőbetegek ellátása 103 aktív ágyon négy általános traumatológiai részlegen forgó rendszerben történik. A felvételes ügyelet után az európai munkaidő norma betartása végett pihenőnap következik. Ezt követően a ciklus harmadik napján a részleg kontrollvizsgálaton fogadja a betegeket, majd a negyedik napon végzi a tervezhető műtéteket. A II. emeleten az A-részlegen került elhelyezésre a gyermektraumatológia, a B-részlegen a kézsebészet, a III. emeleten a C-részlegen található az idegsebészet, míg a D-részlegen a szubintenzív őrző kapott helyet.

A Sürgősségi Betegellátó Osztály területén működő traumatológiai állomáson elkülönül az akut sérültellátás. A betegek ellenőrzését építészetileg elkülönült Rendelőkben, utókezelőkben végezzük. Ezen kívül a Járóbeteg Szakellátási Központban az ortopéd szakrendelésben is részt vesznek az osztály dolgozói.

További elérhetőségeink:

• Titkárság: tanszékvezető elérhetősége, tanulmányi ügyek Telefon: +36 52 511 781 E-mail: trauma@kenezykorhaz.hu Fax:+36 52 419 499
  • Osztályiroda: adminisztratív ügyek Telefon: +36 52 511 777 / 1147
  • Járóbeteg kartonozó visszarendeltek részére: érdeklődés járóbetegekről, kontroll időpont módosítása, járóbeteg szakrendelés orvosainak elérhetősége Telefon: +36 52 511 776
  • Triagepult: sérültek jelentkezése első ellátásra Telefon: +36 52 511 779
  • Nővérpult: érdeklődés bennfekvő betegről, osztályos orvosok elérhetősége
    • A részleg: +36 52 511 777 / 1132
    • B részleg: +36 52 511 777 / 1128