Alap- és szakfeladatok - Egyetemi Gyógyszertár

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ egységeinek gyógyszerekkel és információval való ellátása

Az Egyetemi Gyógyszertár alapfeladata a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának gyógyszerrel és egyéb, a gyógyászatban alkalmazott készítményekkel történő ellátása.

Magisztrális gyógyszerkészítés

A klinikák igényei szerinti, valamint egyedi előiratok alapján magisztrális gyógyszerek készítése.

Citosztatikus keverékinfúziók készítése

Az onkológiai betegek számára a kemoterápiás protokollok szerinti, de személyre szabott keverékinfúziók előállítása a kor legkorszerűbb eszközeivel felszerelt laboratóriumban, magas fokú minőségbiztosítás mellett.

Betegre szabott gyógyszerosztás végzése

A klinikai gyógyszerésszel rendelkező klinikákon gyógyszerész felügyelete mellett történik a betegre szabott gyógyszerosztás, a gyógyszeres terápia felülvizsgálata, valamint a mellékhatások és a gyógyszerkölcsönhatások kontrollja.

Betegágy melletti gyógyszerészi tanácsadás

A klinikai gyógyszerészek szakfeladata - a betegre szabott gyógyszerelés mellett - a gyógyszeres anamnézis felvételében és a terápiás döntéshozatalban való közreműködés is.

Közvetlen lakossági gyógyszerellátást biztosító tevékenység

A berettyóújfalui Gróf Tisza István Campuson a Herpály Gyógyszertárban közvetlen lakossági gyógyszerellátást biztosító szaktevékenységet is végeznek

Legutóbb frissítve: 2024. 02. 02. 12:57