Klinikánk fekvőbeteg osztályain azokat a szívbetegeket látjuk el, akiknél a járó beteg szakrendelésen történő kivizsgálás, ellátás lehetőségei már kimerültek, és tervezett vagy sürgős kórházi ellátást igényelnek.
A sürgős ellátást igényló betegeket az OMSZ szállítja Klinikánkra, leggyakrabban heveny szívizom infarktusos miatt. Optimális esetben az infarktus tüneteinek a megjelenése után a lehető legrövidebb időn belül az intenzív osztályunkra majd a szív katéteres laboratóriumba kerülnek ezek a betege, ahol koszorúerek kontraszt anyaggal történő feltöltésével láthatóvá tett elzáródás megnyitására, az elzáródást okozó jelentős szűkület tágítására, majd egy kis fém spirál, úgynevezett stent beültetésre kerül sor. Ez az eljárás rendkívüli módon javítja a betegek túlélési esélyét és lerövidíti a kórházi kezelés idejét. A beteg állapotától függően 1-3 napon belül a kardiológiai osztályon folytatódik a kezelés, majd a korai rehabilitációs osztályunkon orvosi irányítás mellett dietetikus, gyógytornász bevonásával segítjük visszatérést a mindennapi életbe.
Sürgős ellátásra egyéb heveny szívbetegségek miatt is sor kerülhet pl. ritmuszavar, szívelégtelenség, korábbi kezeléssel összefüggő szövődmények miatt. Ilyenkor többnyire más fekvő vagy járóbeteg ellátóhelyről referálják a beteget, esetleg saját kardiológiai ambulanciánkról, ritkábban a beteg és a klinika orvosa közt történő egyeztetés alapján kerül sor a felvételre.
Tervezett (elektív) kivizsgálásra, terápiás beavatkozásra előjegyzés alapján a Klinika ambulanciájának, a progresszív betegellátás elveinek megfelelően más kórházak kardiológiai osztályainak, szakrendeléseinek, esetlegesen háziorvosok beutalásai alapján van lehetőség.
Klinikánkon a szívbetegségek teljes körében végzünk diagnosztikus és gyógyító tevékenységet. Ezek közé tartozik a koronária betegek, billentyű betegségben, szívizom betegségben szenvedő betegek kivizsgálása, amennyiben szükség van rá szívsebészeti műtétre történő előkészítése. A kivizsgálás részét képezi a legtöbb esetben az úgynevezett szívkatéterezés, amely angiographiát, a koronária artériák kontrasztanyaggal történő láthatóvá tételét jelenti. Erre minden szívsebészeti beavatkozás előtt szükség van, de így történik a koszorúsér betegség kimutatása is. Amennyiben súlyos szűkületekre derül fény, annak tágítására a fent részletezettek szerint katéteres úton is van mód, de súlyos esetben a szűkületet egy másik artériával vagy a lábszárból kivett vénával történő áthidalással, szívsebészeti műtéttel lehet orvosolni. A legújabb katéteres eljárásokra, mint az aorta billentyű szűkületes betegeknél a katéteres úton történő műbillentyű implantációra, súlyos kéthegyű billentyű elégtelenség katéteres plasztikájára, vagy veleszületett pitvari sövényhiány katéteres zárására is van már mód. Fontos feladata kardiológiai osztályainknak a kórházi kezelést igénylő szívelégtelen betegek kezelése, a legsúlyosabb esettekben a szív transzplantációra történő előkészítése. Külön osztály, az elektrofiziológiai osztály foglalkozik a szívritmuszavarok kivizsgálásával és kezelésével. Itt történik a kórosan lelassult szívműködés esetén a pacemaker, súlyos szívelégtelenség esetében a két kamra aszinkron működését szinkronizáló pacemaker, vagy életet veszélyeztető kamrai ritmuszavarok esetén a beültethető defibrillátor pacemaker beültetésére. Ez az osztály foglalkozik a leggyakoribb ritmuszavar, a pitvarfibrilláció, a rohamokban jelentkező ritmusos, de magas szívfrekvenciával járó, vagy súlyos kamrai ritmuszavarok katéteres úton történő, gyakran az egy életen át történő gyógyszeres kezelést kiváltó katéteres úton történő kezelésével is.