Idegsebészeti Klinika - Egyéb, fekvőbeteg-ellátással kapcsolatos információk

A betegek elbocsátása

A beteg elbocsájtása előtt megtörténnek a szüksékes varratszedések, sebellátás, sebátkötések.

Ezt követően a kórházból való eltávozáskor, áthelyezésekor  minden beteg a kezelőorvosától zárójelentést (2 példányban) és igazolást kap a kórházi bennfekvésről.  Ennek átvételét a beteg aláírásával igazolja amennyiben erre képes.

A zárójelentés tartalmazza a kórházban elvégzett vizsgálatok és kezelések, az utóvizsgálatok leírását és az otthoni kezelés, gondozás javaslatait valamint a szükséges kontrollvizsgálatokat.

Amennyiben otthonában távozik, távozása után a zárójelentést 24-48 órán belül el kell juttatni a háziorvoshoz, hogy az esetleges gyógykezelés otthon is zavartalanul folytatódhasson, és a szükséges gyógyszerek felírásra kerülhessenek.

Egyéb

Látogatás

Látogatási rend lehetővé teszi, hogy a beteget hozzátartozói akár naponta meglátogathassák. A betegek kezelése, ápolása, vizsgálata és a vizitek ideje alatt a látogatás szünetel. Kérjük, hogy  egy betegnél egyszerre lehetőleg csak két hozzátartozó tartózkodjon. Éjszakai órákban csak a kritikus állapotú betegeknél legyen jelen hozzátartozó a betegágynál. Kiskorú gyermek csak felügyelettel tartózkodhat az intézményben. Az utcai ruhán levő szennyeződés miatt a beteg ágyára nem javasolt leülni. A fertőzések elkerülése érdekében cserepes virágot egyáltalán, a műtétes osztályra pedig még vágott virágot sem szabad behozni.  Szükség esetén a látogatási korlátozható (pl influenzajárvány).

Telefonos kapcsolattartás

Az intézményen belül az egyes részlegek elérhetősége közvetlenül a hívószámaikkal lehetséges.

  • Általános Idegsebészeti Osztály nővérpult
    • +36 52 411 600 / 55564 mellék
  • Intenzív osztály
    • +36 52 411 600 / 55413  mellék

A kórházban fekvő betegek városi, belföldi, illetve nemzetközi hívásokat nyilvános telefonállomásról vagy saját mobiltelefonjaikról kezdeményezhetnek.

A beteg állapotáról telefonon kizárólag a beteg beleegyezésével lehet felvilágosítást adni. Az osztályos ápolónő csak általános felvilágosítást adhat. A betegeknek az osztályos telefonhoz történő hívása nem lehetséges.

Mobiltelefont a vizsgálókban, kezelőkben, diagnosztikai területeken nem lehet használni, mert zavarják az elektromos berendezéseket.

Az osztályos ápolónő a betegnek készséggel segítséget nyújt, hogy szükség esetén a külvilággal levelezés útján tartson kapcsolatot.

Hozzátartozók tájékoztatása

A tájékoztatásra jogosultak körét és a tájékoztatás mértékét a beteg meghatározhatja. Eszméletlen beteg, illetve kiskorú beteg állapotáról csak a közvetlen hozzátartozók kaphatnak felvilágosítást. Az osztály vezetője határozza meg, hogy az osztály orvosai közül ki, milyen esetben, milyen mértékben és mikor adhat tájékoztatást a beteg hozzátartozójának. Az orvos az adott tájékoztatásért szakmailag és etikailag felelős. Egészségügyi szakdolgozó csak a beteg általános állapotáról adhat felvilágosítást. Alapszabály, hogy telefonon egészségi állapotról felvilágosítás nem adható. Erre csak akkor kerülhet sor, ha a hívó személye egyértelműen beazonosítható.

Étkezés

A beteg vagy a látogatók által behozott élelmiszerek tárolása a kórtermekben lévő hűtőszekrényekben történik. Az élelmiszereken jelölni kell a beteg nevét.

A betegek étkeztetésének időpontját az osztályos rendelkezések szabályozzák. A napközben érkező betegek a felvétel napján ebédre, vagy vacsorára jogosultak, felvétel idejétől függően. Az elbocsájtás napján csak reggelire jogosult a beteg.

TV, rádió, dohányzás, ital

A fekvőbeteg-osztályokon a dohányzás és szeszesital fogyasztása minden formában tilos, kizárólag a kijelölt helyeken lehet dohányozni; továbbá a kórteremben televíziót, illetve rádiót hangosan üzemeltetni csak a többi beteg megzavarása nélkül és azok beleegyezésével lehet.

Legutóbb frissítve: 2021. 09. 29. 13:23