Bemutatkozás - Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Klinika

1. Történet

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Rehabilitációs Klinikája és annak munkatársai az ÉAOP 4.1.2.C. európai uniós pályázat keretében megújult, modern, európai színvonalú környezetben és eszközparkkal várják a rehabilitációra szoruló kedves betegeket.

2. Feladatok, szakterületek

Klinikánk elsősorban Debrecen lakosságának rehabilitációs ellátását végzi, de egész Észak-Kelet-Magyarország területéről fogadja a speciális szakellátást igénylő betegeket. Ez utóbbi csoportba a komplex ellátási igényű, súlyosabb vagy speciális problémával (spaszticitás, Baclofen pumpa) küszködő betegek tartoznak.

• Idegrendszeri sérülések, stroke és egyéb idegrendszeri betegség miatt komplex (több szakterület tevékenységét igénylő) rehabilitáció felnőttek és gyermekek részére egyaránt
  • Krónikus neurológiai betegségben szenvedők rehabilitációja
  • Szív- és érrendszeri betegek, túlsúlyos, mozgásszervi betegségben szenvedők, végtaghiányos, művégtagot igénylő, vagy használó személyek rehabilitációja

3. Ellátási formák, szolgáltatások

Rehabilitációs Osztályunkon kiemelt tevékenységként foglalkozunk idegrendszeri sérülések, stroke és egyéb idegrendszeri betegségek miatt komplex (több szakterület tevékenységét igénylő) rehabilitációra szoruló felnőttekkel és gyermekekkel. Emellett fontos szerepet kap a szív- és érrendszeri betegek, a túlsúlyos, mozgásszervi betegségben szenvedő, végtaghiányos, művégtagot igénylő vagy használó személyek rehabilitációja is.  Szakorvosok, gyógytornászok, pszichológusok, ergoterapeuták, logopédusok, szociális munkások, dietetikusok, ápolók és szakasszisztensek, valamint önkéntesek segítik a betegek gyógyulását, rehabilitációját.

A fekvőbetegek utógondozása a hét minden napján működő járóbeteg-szakrendelésünkön történik.

4. Betegellátással kapcsolatos adatok

Intézményünkben közel 60 fekvőbetegágyon és járóbeteg-szakrendelésen folyik komplex rehabilitációs, gyógyító tevékenység. A kórházi ágyak egy-három szobásak, klimatizáltak és önálló fürdőszobával rendelkeznek.

5. Eszközök, fejlesztések

A Klinika és annak munkatársai megújult, modern, akadálymentesített, európai színvonalú környezetben és eszközparkkal (többek közt hidroterápiás eszközökkel, terhelésdiagnosztika laborral, 3D függesztő ráccsal, fekvőkerékpárokkal, futópadokkal, végtagmozgatókkal, funkcionális elektrostimulációs és kognitív fejlesztő eszközökkel) várják a rehabilitációra szoruló kedves betegeket.

Dr. Jenei Zoltán
klinikaigazgató, egyetemi docens