Bemutatkozás - Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika

1. Feladatok, szakterületek

A Klinika munkatársai a Debreceni Egyetem valamennyi műtétes klinikájának altatóorvosi és intenzív terápiás ellátásában részt vesznek.

2. Ellátási formák, szolgáltatások

A biztonságos műtéti érzéstelenítés előfeltétele, hogy a betegek a lehető legoptimálisabb, legjobban felkészített állapotban kerüljenek operációra. Ezt a célt szolgálják a klinika által fenntartott aneszteziológiai ambulanciáink, ahol tapasztalt szakorvosok javaslatai alapján végezzük az egészségi állapot felmérését, és ennek segítségével készítjük fel betegeinket a műtétekre.

3. Betegellátással kapcsolatos adatok

Közel 100 szakorvos, illetve szakorvosjelölt tevékenykedik a DEKK területén működő 49 altatóorvosi munkahelyen, akik átlagosan évi 20 000 műtéti beavatkozáshoz nyújtanak fájdalomcsillapítást, illetve a szükségleteknek megfelelő narkózist. Az intenzív terápiás ellátás vonatkozásában a munkatársak látják el valamennyi sebészi jellegű szakma intenzív osztályát is.

4. Eszközök, fejlesztések:

• Bedside ultrahang készülékek az intenzív osztályokra
  • Intubációs és leszívó bronchoszkópok beszerzése
  • Elöregedett altatógépek cseréje
  • Near infrared spektroszkóp beszerzése
  • Intraoperatív neuromuszkuláris monitor beszerzések
  • Innovatív eszköz: részt veszünk egy új neuromuszkuláris monitor fejlesztésében (Mayo Clinic, USA és Senzyme Company Sweden)

Prof. Dr. Fülesdi Béla
klinikaigazgató, egyetemi tanár, az MTA doktora

Legutóbb frissítve: 2022. 01. 13. 11:06